Jelenlegi hely
Anyanyelvünk és eszmei kulturális értékeink identitásunk meghatározói. Gyermekkorunktól belénk ivódnak, elkísérnek életünkön át. Ezért felelősséggel gondozzuk és adjuk át őket a jövő generációi számára, hogy nemzetünk értékei tovább élhessenek.
Az életem legfontosabb alkotóelemei a kultúra, a zene, az oktatás és az idegen nyelvek. Mindezek visszatükröződnek tanulmányaimban, illetve munkatapasztalataimban, amelyeket Magyarországon, Németországban, Hollandiában és Belgiumban szereztem.
A zene, különösen a magyar népzene iránti szeretetem a gyermekkoromra nyúlik vissza. A Pannónia citerazenekarban kezdtem el muzsikálni és énekelni nevelőapám, Károlyi László indíttatására. Ifjúságom évei alatt kísértem szülőfalum, Balatonkenese, továbbá Öskü és Papkeszi községek népdalkörét is. Zenei tanulmányaim elmélyítésére a Nyíregyházi Főiskola ének-zene-népzene szakán került sor, amellyel párhuzamosan a német nyelv és irodalom szakot is elvégeztem. A magyarországi tanulmányok után Erasmus, később DAAD ösztöndíjjal tanulhattam zenepedagógiát a Rostocki Zene- és Színművészeti Főiskolán Németországban. 2006-ban pedig a belgiumi Antwerpeni Egyetem Menedzser Iskolájában szereztem kulturális menedzseri diplomát.
Az elmúlt 14 évben, Belgiumban éltem, de magyar gyökereimet mindig őriztem, ápoltam és arra törekedtem, hogy tudásomat a jövő generációinak átadjam, valamint a felnőtteket motiváljam magyar identitásuk megőrzésére. A Zengő Zenei Műhely Brüsszelben 2011 és Antwerpenben 2016 óta várja a gyermekeket magyar népzenén, néptáncon és népköltészeten alapuló foglalkozásaira. A zene, a dal egy olyan speciális nyelvezet, mely a valódi nyelvi nehézségeket, hiányosságokat is áthidalja, segítve olyan gyermekek nyelvi fejlődését, akik nem tiszta magyar nyelvi környezetben nőnek fel.
A fiatalkori népdalkörös tapasztalataimra alapozva felnőtt énekes kört is vezettem, hiszen a rendszeres közös éneklés közösséget formál, összetart. A Zengőben a Belgiumban élő magyar zenészeket bevonva számos táncházat is rendeztünk korábban, valamint a Brüsszeli Magyar Házzal is szoros együttműködés alakult ki az évek során. Később a Brüsszeli Magyar Nagykövetség Kulturális Szolgálata, a Balassi Intézet programszervezőjeként képviselhettem a magyar kultúrát nemzetközi szinten is.
A Kőrösi Csoma Sándor valamint a Petőfi Sándor Program fontosságát és hasznosságát ebben az időszakban ismertem meg. A brüsszeli közösség gazdag magyar szervezetekben, de komolyabb együttműködésre az egyesületek között az 56-os megemlékezések alkalmából, 2016 októberében először megrendezett Hungastry fesztiválon kerülhetett sor, melynek egyik fő koordinátora voltam. A közösségfejlesztő programok összeállításában, valamint a szervezetek összefogásában nagy segítségünkre volt az akkori Kőrösi Csoma Sándor ösztöndíjas, Molnár Luca. Azóta a fesztivál folytatódik és érezhető a mélyebb együttműködés az egyes szervezetek között.
Az ösztöndíj időtartama alatt szeretném az ének és citerajáték által folytatott közösség- és nyelvfejlesztő munkámat Nagyszebenben folytatni. Rendezvényszervezői/kommunikációs menedzseri tapasztalatommal, örömmel állok a fogadószerv, a Híd – Szebeni Magyarok Egyesülete rendelkezésére.
Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a magyar kulturális értékeinket a Petőfi program ösztöndíjasaként képviselhetem a nagyszebeni magyar közösségben.