Jelenlegi hely
A Petőtőfi Sándor Program ösztöndíjnak az elnyerése kitűnő kihívás számomra felkutatni Erdélyben a szórvány magyarokat és örömmel szerveznék különböző kulturális rendezvényeket, akár szívesen tanítanám őket a magyar népdalokra, magyar operettre, melyre méltán lehetünk büszkék, ezzel is erősítve a magyar identitás tudatot.
Már gyerekkoromban zenét tanultam, 12 évig zongoráztam, népdalokat énekeltem. 16 éves koromban a Cinege Madár Országos Népdaléneklési Verseny győztese voltam. A gimnáziumi érettségi után Budapesten, az MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdiójában végeztem (1997-2002), könnyűzene – ének szakon. Utolsó éves hallgatóként műfajt váltottam klasszikus zenére. Emellett a Berzsenyi Dániel Főiskola művelődésszervező – PR manager szakon végeztem. (2002-2006). A zene mindig szerves része volt az életemnek, és csodálatos dolog számomra, hogy ilyen kifejező eszközt kaptam, mellyel örömet szerezhetek a közönségemnek.
A színpadi feladataim mellett az elmúlt 7 évben a tanítás is fontos szerepet kapott az életemben. Mindig éreztem, hogy hiányzik, ha nem taníthatok, mert szívesen adom át zenei tapasztalatimat, ismereteimet és a hangképzés számomra egy csodálatos világ. Sokan keresnek meg azzal az igénnyel, hogy szeretnének nálam tanulni, és igazi kihívásnak veszem a tanítást, hiszen nagy felelősség és gyönyörű dolog, mely kétszemélyes és egyénre szabott.
A tanítással célom, hogy zenei pályára készülő tehetséges diákokat vagy énekelni szerető fiatalokat segíthessek egy megfelelő zenei képzés, technikai tudás átadására. A zenetanulás minden esetben csodálatos dolog, és kevésbé tehetséges gyerekeknek is (bizonyítottan) segít más tantárgyak elsajátításában. Ad egy zenei igényt, értékrendet, ami minden esetben gazdagítja a mindennapokat és az életet. A zenei pálya előadóként, tanárként is egy folyamatos tanulás, gyakorlás, ami egy zenei út kötelező, elengedhetetlen része.
2005. óta rendszeresen fellépek ország-szerte, nagy zenei rendezvényeken, fesztiválokon, klasszikus zenei és operett műsorommal. Repertoáromban megtalálhatóak a nagy operett szerzők primadonna dalai is, melyeket szintén közel érzek magamhoz.
2011-ben Komárnoban a IX. Nemzetközi Lehár Énekversenyen vettem részt, a magyarországi válogatókon túljutva.
2009 – 2011: Kaposvári Csiky Gergely Színház
2012-ben megalakult a Viva Classic Trio zenekarom. (ének, trombita, zongora
2012 óta rendszeres színpadi partnerem Cserhalmi Ferenc, a Magyar Állami Operaház művésze.
1997: Eurovisió Dalfesztivál Magyarországi Döntő – TV2 Blum József és Bradányi Iván szerzeményét adtam elő.
Az elmúlt években több ízben léptem fel külföldön operett műsorral. Bécsben, Erdélyben, Lengyelországban, Németországban, Franciaországban. A pályázati kiírás felkeltette érdeklődésemet, mert régóta foglalkoztat bukovinai székely származásúként, hogy hogyan tudom népszerűsíteni a magyar kultúrát, a magyar népdalokat, a magyar operettet. Ez a pályázat lehetőséget adna számomra, egy rég dédelgetett álmomnak, hogy a szórvány magyarokat felkeressem és segítsek a magyar kultúrát ápolni, ami számomra fontos művészként a mai napig is minden egyes zenei fellépésemen.
2013-ban Bécsben tartózkodtam nyelvtanulás céljából és már akkor felmerült bennem a gondolat, hogy milyen jó lenne az ottani magyarokat összefogni, és akár nekik egy amatőr dalszínházat, vagy operett társulatot létrehozni.Idehaza is tanítottam zeneiskolában, művészeti vezetője voltam amatőr színjátszó csoportnak, dalszínházat hoztam létre Tamásiban, ahol népdalokat, magyar operettet tanítottam.
Úgy érzem, megvannak bennem azok a készségek, képességek és megfelelő ambíció, mellyel ezt a nemes feladatot magas szinten tudnám elvégezni. Így munkámmal segíteni tudnám Segesváron és a környékén élő magyarokat abban, hogy ápolják, és újra megerősítsék a magyarság tudatot a kultúra által. Kodály Zoltán szavait idézném, melyet magaménak is érzek:
„Kultúrát nem lehet örökölni. Az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának.” Kodály Zoltán