Jelenlegi hely
A hátrányos helyzetű és roma származású kisebbségben élő gyermekek személyiségének fejlesztése során szerzett tapasztalatokat az ösztöndíjas időszak alatt a szórvány magyarok azonosságtudatának megerősítése céljából tervezem hasznosítani.
Általános iskolai tanulmányaimat Gávavencsellőn végeztem, itt ismerkedtem meg a hagyományőrzés fontosságával, a kultúra ápolásának prioritásával. Középiskolai tanulmányaimat Tokajban végeztem, választott tantárgyként oktatási alapismeretekből tettem érettségi vizsgát. A szakközépiskola elvégzése után 2009-ben nyertem felvételt a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karára, ahol szociális munkás diplomát szereztem. Szintén ebben az intézményben szereztem egyetemi fokozatot is, szociális munka és szociális gazdaság szakon. Jelenleg a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szociológia és Szociálpolitika Tanszékén vagyok szociológus mesterszakos hallgató. Egyetemi tanulmányaim alatt több hazai és nemzetközi konferencián vettem részt előadóként, valamint az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében további kutatási lehetőséget kaptam, mely megfelelő alapot biztosított elkezdett munkám folytatásához. A vizsgálatok eredményeit publikációk formájában jelentettem meg folyóiratokban és tanulmánykötetekben.
Szociális munkás alapvégzettségem elméleti és gyakorlati tapasztalatot biztosított a közösségépítés, a programszervezés területén egyaránt. A Református Egyháznál töltött szakmai fejlődésem során, mentálhigiénés munkakörben gyakorolhattam hivatásomat idősekkel és fiatalokkal. A klienseim megerősítése, bíztatása és képessé tevése területén az egyetemi képzés és a gyakorlati tapasztalatok ötvözése által a személyiségformálás, azonosságtudat, a csoportos, illetve egyéni fejlesztések területén szereztem gyakorlati tapasztalatot. A szociális munkához szorosan kötődő szakmai prioritások hasznosítása az ösztöndíjas időszak alatt tovább fejleszthető, így számomra is kihívásokkal teli gyakorlati terepet biztosít a dévai szórvány magyarok körében megvalósuló munka.
Egyetemi tanulmányaim alatt aktív tagja voltam az Evangélikus Roma Szakkollégiumnak, ahol oktatási és tanítási feladatokat végzünk középiskolai tanulók körében. Az iskola utáni korrepetálások mellett tréningeket tartottunk tanodába járó gyermekeknek. A foglalkozások során különböző kézműves, csapatépítő, konfliktuskezelő tréningek keretében végeztük fejlesztő munkánkat. A tehetséges gyermekeket próbáltuk hozzásegíteni a különböző pályázati lehetőségekhez, ami nagyban hozzájárulhat fejlődésükhöz.
A határon túli magyarság és az anyaországi magyarok közti kapcsolatot erősítése szakmai kihívás számomra, melyet Déván helyi szintén próbálok megvalósítani. Személyesen kötődöm a Partiumi Keresztény Egyetemhez, hiszen tanulmányaim alatt Erasmus+ program keretében 5 hónapos részképzésben vehettem részt Nagyváradon. Korábban rövidebb tanulmányutakon is részt vettem Kolozsváron, emellett 2016-ban egy hétig tartó kutatást végeztünk a Kárpátaljai gyermekszegénység témakörében.
Egyetemi csoporttársaimmal létrehoztuk a „Jelen Kell Lenned Multikulturális és Közösségfejlesztő Egyesületet” abból a célból, hogy a kisebbségben élő értelmiségi pályára készülő fiatalokat a társadalmi problémák iránt érzékennyé tegyük, a helyi közösségek és a térség felemelkedését szolgáló társadalmi mobilitásukat elősegítsük.