Jelenlegi hely
Ma kell tennünk azért, hogy a jövőben emelt fővel emlékezhessünk múltunkra
Kárpátalján születtem, iskolai tanulmányaimat Munkácson végeztem, majd 2005-ben felvettek az Ungvári Nemzeti Egyetem Magyar Történelem és Európai Integráció szakára, ahol 2010-ben szereztem mesterszakos diplomát. Egyetemi éveim során aktívan részt vettem a helyi magyar ifjúsági közösségi életben. 2005-ben léptem be a Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók Szövetségébe, amelynek 2007-ben elnökségi tagja, 2008 és 2011 között pedig elnöke voltam. A szervezettel több, mára hagyományossá vált rendezvényt szerveztünk: Tudományos Diákköri Konferenciát az egyetemisták, tanulmányi vetélkedőt a végzős iskolások részére, karrier tanácsadást, vezetőképzőt, műveltségi vetélkedőket és természetesen szórakoztató programokat. 2010-ben alapítottuk a Scientia Denique című tudományos publikációs füzetet, amely máig nagy sikernek örvend a fiatal kutatók körében.
2010-ben miniszteri ösztöndíjjal a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Történelemtudományi Doktori Iskolájába nyertem felvételt, kutatási témám: A mai Kárpátalja határainak kialakulása az I. világháború után (1918-1925). A doktori iskola elvégzése után kétszer is elnyertem a Visegrádi Alap ösztöndíját, amelynek köszönhetően Prágában kutathattam és dolgozhattam disszertációm megírásán. Jelenleg a Budapesten a Kárpátaljai Szövetség központi irodáját vezetem.
A Petőfi Sándor Program keretein belül azért fogok tevékenykedni, hogy a külhonban élő magyaroknak szilárd közösségeik legyenek, őrizzék hagyományaikat, ápolhassák kultúrájukat. Ezt a célt követve szeretném a gyakorlatban is hasznosítani képességeimet és korábbi közösségi tevékenységem során szerzett tapasztalataimat. Igyekszem munkámmal a külhoni magyar közösségek tevékenységét és fejlődését segíteni.