Jelenlegi hely
Nagyon fontos számomra, hogy Petőfi ösztöndíjasként az összmagyarság érdekében végezhetek hasznos küldetést.
Végzettségem szerint könyvtáros–művelődésszervező vagyok, de az elmúlt időszakban utcai népdalénekesként, illetve a Virrantó Játszóbusz énekes és néptáncos tagjaként is tevékenykedem. Így találkoztam a Petőfi programmal is, ugyanis a Virrantóval 2016 óta több ösztöndíjasnál is szerveztünk játékos-zenés-táncos foglalkozásokat.
Érdeklődésem a határon túli magyarság iránt alapvetően népzenei eredetű. Édesanyám már kicsi koromban elvitt magával a népdalkörbe. és lassan húsz éve tanulom a Kárpát-medence különböző területeinek énekes és furulyás dallamait az Egyszólam Népzenei Táborban. A népdalok megmutatták, hogy az ország és a nemzet határai nem esnek egybe, és rengeteg kulturális értéket tanulhatunk határon túli nemzettestvéreinktől. Igyekszem a magyar népdal nagyszerűségét másoknak is megmutatni, így már tíz éve vezetem a Kertész Nótakört, és nyolc éve vagyok a bor- és katonadalokat éneklő Vadkanok Nemzeti Dalárda tagja. Az éneklés mellett néptánccal is foglalkozom, hat évig a Kertész Táncegyletben, az elmúlt két évben pedig a Rege Néptáncegyüttesben koptattam a padlót.
A Petőfi Sándor Program ösztöndíjasaként először is igyekszem felmérni a terület még ismert népszokásait, népzenéjét, népdalait. Legfőbb feladatom a helyi hagyományok ápolása, felelevenítése, a magyar identitás kulturális megerősítése. Bizonyára most az Ipoly-mentén is alkalmam lesz arra, hogy népdalkört, néptáncórákat, vagy táncházat tartsak. A népzene mellett mindig is érdekelt a honismeret, végzett idegenvezető és túravezető vagyok. Ezzel kapcsolatos ismereteimet gyalog- és kerékpártúrák, buszos kirándulások, valamint honismereti, történelmi szakkörök szervezésével szeretném kamatoztatni. Nagyon fontos számomra, hogy Petőfi ösztöndíjasként az összmagyarság érdekében dolgozhatok, ez igazán méltó feladatot jelent számomra.