Jelenlegi hely
Az alapítvánnyal középiskolás koromban már találkoztam tánctáborok alkalmával, ezért esett a választásom Válaszútra. Nagy várakozással és örömmel tölt el, hogy részt vehetek a programban.
Borsod megyei Szikszón születettem. Kálvinista családban nőttem fel: édesapám haláláig (2012) az alsóvadászi református egyházközség lelkipásztora volt. Édesanyám, Hegedűsné Tóth Katalin a helyi iskola ének – zene, történelem szakos tanára valamint a helyi iskola igazgatója, 2 idősebb testvéremnek már családja van.
Zenei pályámat a Szikszói Zeneiskola Alsóvadászi tagiskolájában zongora szakán kezdtem. Édesanyám zongorára tanított, majd fúvós hangszerek után kezdtem érdeklődni. Trombitára jelentkeztem át, tanárom Molnár István volt. A zenei tanulmányaim mellett néptáncot is tanultam. Bár klasszikus zenei tanulmányokkal kezdtem, 2005 - ben felvételt nyertem a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola népzene szakára, népi furulyára. Tanáraim Ács Gyula és Csiszár István voltak. Mindkettőjüknek sokat köszönhetek, hiszen szakközépiskolai éveimben népzenét tanuló társaimmal Bartók és Kodály nyomán, a magyar nyelvterületen népzenét gyűjtöttünk, Felvidéken és Erdélyben jártunk. Érettségi után a Szakközépiskolában maradtam, OKJ- népzenész képesítést szereztem. 2010- ben felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népzene szakára. Népi fúvós szakirányon Juhász Zoltán tanított, népi ének fakultáción Agócs Gergely volt a tanárom. Részt vettem a Zeneakadémia népzenei koncertjein, valamint a Zenetudományi Intézet könyvbemutatóin. A Zeneakadémia lehetőséget adott arra, hogy népzenei gyűjtő útjaim tovább folytatódjanak, most már a Zeneakadémiai tanáraival, tanszak társaimmal. Ennek eredménye első gyűjtésem a Maros- Küküllők közén található Magyarbece és környékén volt. Tovább érdeklődtem a zenekutatás iránt, és 7 tanszaktársammal és 2 tanárommal 2 hetes gyűjtő utat szerveztünk Ecuadorba. Behatóbb vizsgálatot végeztünk a Közép- andoki népzene pentatón világa és a magyar népzene dallamrétegei között. Ecuadorban nemcsak népzenét gyűjtöttünk, hanem bemutató koncerteket is adtunk.
A néptánc eddigi életem meghatározó része volt. Általános-, közép- és egyetemi éveim alatt is részt vettem néptánccsoportok munkájában. Csutri (Abaúji Kistérségi Tánccsoport), Kösöntyű együttes (Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon), Avas Néptáncegyüttes (Miskolc), Rege Cserkész Néptáncegyüttes (Budapest).
Tanári pályámat 2013. szeptemberében kezdtem, Tordason, ahol azóta is népi furulyát tanítok. Az Esztergomi Zsolt Nándor Alapfokú Művészeti Iskolában 2014. szeptemberétől dolgozom hasonló munkakörben. Tanítványaimmal a megyei szintű népzenei versenyeken sikeresen szerepeltünk, arany és kiemelt arany fokozatokban részesültek a növendékeim.
Nyári szabadidőmben népzenei táborokban furulyát, néptáncot, éneket tanítottam iskolás gyerekeknek.