Jelenlegi hely
Felvidékiként tudatában vagyok annak, milyen nehézségekbe és áldozatokba kerülhet az anyanyelv és a kultúra ápolása az anyaország határain túl, ezért igyekszem minél színesebb, játékosabb és változatosabb foglalkozásokat tartani, hogy vonzóbbá tegyem a magyar nyelvet, és bátrabban használhassák a diákok.
Gyerekkorom óta fontosnak tartom a közösségi munkákat, a közösségépítést. Mivel magam is kétnyelvű környezetben nőttem fel, érdekel a két-, illetve többnyelvűség, a kultúrák találkozása.
Az ELTE Bölcsészkarán szereztem diplomát magyar mint idegen nyelv - szlavisztika szakon, továbbá magyar nyelv és irodalom szakon. A szakmai gyakorlatomat a Ljubljanai Egyetem magyar lektorátusán végeztem el, mely során értékes tapasztalatokat szereztem a magyar nyelv külföldieknek való tanítása és a kultúraközvetítés terén is. A lektorátusi teendők mellett bekapcsolódtam néhány nyelviskola és a ljubljanai József Attila Kultúregyesület munkájába, ahol a helyi magyar szórványközösség vasárnapi iskolájában tanítottam magyart mint származásnyelvet négy éven át. Lehetőségem nyílt az óvodásoktól a tinédzserekig valamennyi korosztállyal foglalkozni. Emellett az egyesület titkáraként segítettem a közösségi programok szervezésében, és a kapcsolattartásban.
Örömmel tölt el, hogy a tanulmányaim során szerzett ismereteket átvihetem a gyakorlatba, úgy a didaktikai, mint a nyelvi készségeket illetően is. Igyekszem a népművészetet és a kortárs irodalmat is bevinni az óráimba, hogy a gyerekek minél szélesebb képet kaphassanak a magyar kultúráról, és magukénak érezhessék azt, tudhassák: ők is a tagjai és aktív részesei annak.
A szakmai felkészültség mellett ˗ véleményem szerint ˗ a legfontosabb, hogy szívből, szeretettel végezzem a munkámat. Örömmel nézek a csehországi időszak elébe. Bízom benne, hogy a tapasztalataim mellett derűlátásommal és lelkesedésemmel gazdagíthatom a csehországi magyarok életét, és népünk jóhírét vihetem a Kisvakond országába, a világba.