Jelenlegi hely
Nagyon fontos kezdeményezésnek tartom a Programot, hiszen én is úgy gondolom, hogy nem csak az anyaországban, hanem a határon túli magyar közösségekben is nagy szükség van az ifjúsági és nevelői munkára, a kötelékek erősítésére s gyarapítására.
Gyerekkoromat Heves megyében Fedémesen és Pétervásárán töltöttem, az általános iskolát Péterkén, a gimnáziumot Egerben végeztem el. Tanulmányaimat a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen folytattam, ahol nemzetközi tanulmányok alapszakos képzést végeztem el.
Az egyetem után fél évet Spanyolországban töltöttem, ahol animátorként is dolgoztam, társaimmal közösen szerveztünk szabadidős programokat gyerekek és felnőttek részére egyaránt. Ez remek lehetőség volt arra, hogy megtapasztaljam, milyen külföldön élni saját lábon. Már fiatal koromtól kezdve részese voltam a táborok, rendezvények szervezői csapatának – diáktanács tagjaként, később civil szervezetek önkénteseként. Ahol megtanultam, milyen csapatban dolgozni, megtapasztaltam a közösség teremtő erejét, azt, hogy milyen kihívásokkal és remek megvalósításokkal teli környezetben proaktív tagja lenni a társadalomnak.
2014 nyarán részt vettem a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely élménypedagógiai képzésén, melynek lényege, hogy játék közben tanuljuk meg egymástól-egymással: mit jelent a kompromisszum, a csapatjáték, a türelem, a kitartás, a felelősség és mit jelent tudatosan játszva élni. A Kalandok és Álmok Szakmai Műhely szervezésében egy másik táborban is részt vettem 2014 és 2015 nyarán (Napernyő Tábor) önkéntesként, ahol határon túli gyermekek érkeznek nyaralni és élményeket gyűjteni.
2015 júliusában részt vettem önkéntesként a Medgyesi MADISZ V. Úszótáborában Szentegyházán, Hargita megyében, ahol megismerkedtem a civil szervezet tagjaival és önkénteseivel, akikkel az elkövetkező 9 hónapot együtt töltöttem: a Petőfi Sándor Program keretein belül Medgyesen tevékenykedtem. A mindennapi munkáim közé tartozott a megemlékezésekre, ünnepekre való felkészülés, rendezvények, programok előkészítésében és lebonyolításában való részvétel, pályázatírás, kapcsolattatás a sajtóval, újságszerkesztés és egyéb irodai munkák. Igyekeztem minél hasznosabb és aktívabb része lenni a közösségnek, szabadidőmben többek között a Szent Ferenc Alapítvány medgyesi gyerekotthonában segítettem. A szervezettel és a Program ösztöndíjasaival Erdély-szerte részt vettünk, akár általunk szervezett programokon, ahol lehetőségem volt megismerni a helyi közösség tagjait. Rengeteg tapasztalatot szereztem és úgy érzem, munkámmal nagyban hozzájárultam a Medgyesi MADISZ eredményes évéhez.
Nagyon fontos kezdeményezésnek tartom a Programot, hiszen én is úgy gondolom, hogy nem csak az anyaországban, hanem a határon túli magyar közösségekben is nagy szükség van az ifjúsági és nevelői munkára, a kötelékek erősítésére s gyarapítására. Kihívásokkal teli környezetben hasznos és proaktív része szeretnék lenni a társadalomnak, amely törekszik arra, hogy megóvja környezetét az elkövetkező generációk számára. Úgy érzem, hogy tapasztalataim és képességeim lehetővé teszik, hogy a szórványban élő magyar emberek segítségére legyek, mint a közösség hasznos tagja.