Jelenlegi hely
Külföldön töltött tapasztalataim megerősítettek abban, hogy a magyar diaszpóra összefogására egyre növekvő igény van külföldön, melynek lényeges célja a hagyományőrzés és a magyar nyelv fenntartása mellett a közösségformálás. Az itt töltött idő alatt szerzett tapasztalatokat és kapcsolatokat ezen új pályázat keretein belül is szeretném fenntartani és továbbvinni
Tanulmányaim után, 2007-től Szentesen a Jövőnkért Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusaként, majd vezetésében kezdtem meg pályámat. A képzőművészeti ág tanszakain szereztem szakmai, pedagógia tapasztalatokat, az iskola vezetésében pedig olyan vezetői kompetenciáimat hasznosítottam, mely a tervező, szervező, közösségfejlesztő tevékenységek alapja. Személyes attitűdjeim, mely a jó alkalmazkodás, megfelelő önkritika, erős empátián alapulnak, sokirányú érdeklődésem, a többi, például budapesti munkavállalásaim (Magyar Rajzfilm Kft, Újpalotai Közösségi Ház ) során is kimagasló eredményeket hoztak.
2014-ben a Kőrösi-Csoma Sándor Programban való aktív részvételem tudatosította bennem, a magyarság összetartozásának, hagyományai őrzésének fontosságát határon túl is. A Bécsben lévő magyar szervezetek (Az Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala, Ausztriai Magyar Pedagógusok Egyesülete – AMAPED, Club Pannonia, Európa-Club, Bécsi Magyar Kultúregyesület Délibáb, Napraforgók Néptáncegyesület, Ausztriai Magyar Református Lelkiszolgálat, Ausztriai Független Magyar Egyesületek Csúcsszervezete) pozitív fogadtatása után felszabadult légkörben kezdhettem meg sokrétű munkámat. Új színfoltként jelentek meg design terveim és az általam végleges formát nyert Kerekasztal hírlevél rendszeres megjelentetése, a rendezvények, táborok, közösségi programok szervezése, lebonyolítása mellett, egyfajta rendszeresség alakult ki, s az emberek figyelemmel kísérték ezt. A kapcsolat amit kialakítottam és a hagyományok melyeket együtt hoztunk létre, csak akkor töltik be szerepüket, lesznek igazán eredményesek ebben a közösségben, akkor válnak hagyománnyá, ha nem szakadnak meg, ha az emberek számíthatnák rá, hiszen egy közösség összetartásának alapja a szokások és rendszeresség kialakítása. Ekkor döntöttem úgy, hogy nem veszek részt az újabb KCSP kiíráson, mert az nem jelölte meg területként Bécset, de információt kaptam arról, hogy a Petőfi Program kifejezetten a határ menti országokra összpontosul. Örülök, hogy lehetőség nyílik egy új program keretében folytatni, továbbfejleszteni ezt a munkát.
Beszélt nyelvek:
angol (C1), német (A2)
Végzettségek:
Angol-Rajz szakos tanár (Szegedi Tudományegyetem JGYPK)
Animációsfilm-Rajzoló (Magyar-Rajzfilm Kft., Budapest)
Közoktatásvezető, Pedagógus szakvizsga (Kaposvári Egyetem és FÜPI Budapest)
Interactive Media Designer (University of Hertfordshire, Interactive Design Institute