Jelenlegi hely
Életvidám, kedves, segítőkész embernek tartom magam, aki teljes odafigyeléssel, és rengeteg empátiával fordul a gyerekek felé. A Petőfi Sándor Program feladatait szívvel-lélekkel fogom tudni teljesíteni, hiszen tanulmányaim elvégzése után is ez lesz a munkám és hobbim egyaránt.
Jelenleg a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János karának végzős tanító szakos hallgatója vagyok. Óvódás koromban kezdtem el a néptánccal foglalkozni, így immár 22 éve életem része a tánc. 6 éve vagyok Veszprém város kiemelt táncegyüttesének, a Veszprém-Bakony táncegyüttesnek a tagja. Előtte lakóhelyem művészeti iskolájában tanultam. Akkori néptánc pedagógusomnak köszönhetően ismerkedtem meg Erdéllyel és az ott élő magyarsággal. Falum testvértelepülésének – Kézdiszentléleknek - táncegyüttesével rendszeresen részt veszünk egymás rendezvényein, megemlékezésein. Leginkább a közös programoknak köszönhetően szoros összetartozás alakult ki a fiatalokkal, és életre szóló barátságok szövődtek. Azóta Erdély több népcsoportjával is megismerkedhettem. Sok mindenben különböznek, de van egy közös bennük: foggal-körömmel ragaszkodnak magyarságukhoz, és a nehézségeik ellenére is tartják az anyaország ünnepeit és szokásait. Erdélyben élő magyarokkal kialakított kapcsolatom erősítette bennem a magyar tradíciók ápolását, a külhoni közösségek magyar identitástudatának erősítését, mivel nekik különböző módon kell megküzdeniük a kultúrának, nyelvnek, identitásnak elevenen tartásáért. A 22 év alatt sok táncos élménnyel lettem gazdagabb, és ez idő során a néphagyomány életem részévé vált.
Fontos számomra a fejlődés, szeretek tanítani, új kihívások elé nézni, kapcsolatokat teremteni és új embereket megismerni. Jó emberismerőnek tartom magam, és nagyon gyorsan alkalmazkodom.
Úgy gondolom, hogy megszerzett tudásommal és tapasztalataimmal hozzá tudnék járulni egy külhoni magyar közösség magyar identitástudatának, kulturális értékeinek megőrzéséhez és erősítéséhez, mind a néptánc, mind a népzene eszközeivel.