Az Estünk 6 órakor vehette kezdetét a vukovári kultúrotthonban. Szemet gyönyörködtető élményekben volt részünk, megcsodálhattunk egy kiállítást világhírű művészeink Kodály és Liszt életéről, munkásságáról, majd a színpadon láthattuk a sok gyermeket, fiatalt táncolni és az idősebb korosztály képviselőit énekelni. Végül, de nem utolsó sorban a megújult vukovári Magyar Házban kiemelt vendégeinkkel és kedves fellépőinkkel együtt fogyasztottuk el a vacsorát.
Az kultúrprogram kezdetén felszólalt és köszöntötte a megjelenteket Jankovics Róbert képviselő úr, utána De Blasio Antonio főkonzul úr is.
Majd először az Alfalusi Ifjúsági Tánccsoporté volt a parkett, akik többször is felléptek az est folyamán. Az egyesületről érdemes tudni, hogy a laskói, a kopácsi és a várdaróci magyar kultúregyesületek vezetősége két éve alakította meg. A külön-külön egyre jobban lemorzsolódó együttesek összefogva egy nagy létszámú, erős tánccsoportot alkotnak, amely mindhárom települést képviselheti. Koreográfusuk a magyarországi Kiss Gábor, művészeti vezetőjük Ognjenović-Kettős Zsuzsanna.
Utánuk a szentlászlóiak ropták nagy létszámban a színpadon. Igazán felemelő érzés volt látni a sok gyermeket együtt. A nagy múltú Szentlászlói Kultúregyesületben százan táncolnak, különböző korcsoportra bontva. Évente számos belföldi és külföldi vendégszereplésen vesznek részt. Rendezvényünkön a középső csoport mutatkozott be, vezetőjük a Kelemen Dávid és Valéria.
Majd következett a Vukovári Őszirózsa Asszonykórus. Hagyományos Vukovár környéki, szerémségi, kelet-szlavóniai dalokat énekeltek.
Majd az Alfalusi Utánpótlás Tánccsoport gyermekei léptek fel a parkettre. Külön öröm volt számunkra, hogy őket is megismerhettük, 2016-os év elején alakult meg a csoport, így először mutatkozhattak be nálunk. Rövid fennállásuk óta számos helyen felléptek már Horvátország szerte, továbbá Magyarországon, Vajdaságban, Erdélyben is vendégszerepeltek.
Végül az Alfalusi Vegyes Kar következett. A kórus az egyik legrégibb a horvátországi magyar kulturális egyesületek között. Elsőként Kopácson alakult meg a népdalkedvelők egy csoportjából az énekkar, majd ennek hatására kezdtek szerveződni más településeken is. Közel négy évtizeddel ezelőtt néhány vidám, éneklést kedvelő asszony a környező településeken tagokat toborzott az alakuló kórusba. Később férfiak is csatlakoztak hozzájuk, így bővültek vegyes karrá. Működése szünetelt 1991-1998 között, azonban végül újjászerveződött a kórus. Több helybéli fiatal csatlakozott a „régiekhez”, időközben egyesültek a kopácsi népdalkedvelőkkel, és azóta Alfalusi Vegyes Karként szerepelnek. Állandó résztvevői a horvátországi magyarság fontosabb ünnepeinek, eseményeinek. Nálunk népdalokat mutattak be.
Végül az est méltó zárásaképpen a vukovári Magyar Házban gyűltünk össze mindannyian és fogyasztottunk el együtt egy finom vacsorát.
Vukovári rendezvényeink esetében célunk, hogy a magyar otthont is megismertessük a látogatókkal. Szeretnénk mindenki számára ismertté, elérhetőbbé tenni. Szeretnénk, ha gyermekek, fiatalok használnák a teret, otthon éreznék magukat. Sok szeretettel várunk mindig mindenkit!