A filmklubnak szombatonként a vicei általános iskola ad otthont. A Szent István gyermekház lakói, a Bástya Kollégium csángó kisdiákja és a csicsókersztúri Szent Anna gyermekotthonban élők is nagy örömmel vesznek részt a vetítéseken.
„A MaNDA az 1989 előtt készült filmekből a legkülönbözőbb tematikájú filmeket tudja felajánlani az e filmklubokba járó közönségnek - dokumentum filmeket, ifjúsági filmeket, régi magyar filmeket, rajzfilmeket, mesefilmeket -. Ezáltal minden korosztály számára tud érdekes programot kínálni” – mondta Goldshsmiedt József, aki a Manda külsős munkatársaként a határon túli magyar területeken filmklubokat szervez.
Az iskolai tananyaghoz is kapcsolódó ifjúsági filmek megnézése után az idősebb korosztály is szép számmal részt vesz a korabeli magyar játékfilmek vetítésén.
A szórványban élő magyarság számára számos lehetőséget kínál a magyar nyelv gyakorlására a különböző témájú filmek verbális és nonverbális kommunikációja. A gyerekeknek a rajzfilmekben, az idősebb korosztály számára a játékfilmekben a hang, a kép, a zene, az ének és a látvány összhatása.
Nem egyszer előfordul, hogy a filmvetítések végén a hallott ismerős dallamot dúdolva, énekelve mennek ki a nézők a teremből.
1989 óta állami támogatással szisztematikusan végzi a filmfelújítást és restaurálást is a Magyar Nemzeti Filmarchívum a Magyar Film Múltja és Jövője Alapítvány.
Az Archívum fontos feladata a magyar filmkultúra fennmaradt értékeinek hozzáférhetővé tétele, megőrzése az utókor számára. Az itt található filmek a jövőben kíváncsi gyerekek és érdeklődő felnőttek számára is tudást, szórakozást jelentő mindennapi kincsek legyenek.
A MaNDA gyűjteménye arra ad lehetőséget, hogy a folyamatosan bővülő, digitalizált adatbázisa hatalmas kincsét megőrizze és közzé tegye.
A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet gyűjteménytárában közel 64 000 film található. A MaNDA működésével hozzájárul a magyar és egyetemes filmkultúra tárgyi, írásos és egyéb dokumentumainak gyűjtésével, megőrzésével, felújításával és archiválásával, valamint kutatási tevékenységgel a magyar filmkultúra fejlődéséhez.
A szórványban élő magyarság és főleg a fiatalok számára, akik magyarul még tudnak beszélni, de az írás, olvasás már nehezebben megy, nagyon nagy segítség a MaNDA filmklubok léte. Ahhoz, hogy megőrizzék, könnyebben megtanulható, feldolgozható formában hallják, lássák és élvezzék a nyelvünk szépségeit, a film, a zene, az ének varázslat.