Jelenlegi hely
Nem csak konfliktusokról van itt szó, hanem egy olyan élethelyzetről, amely empátiára, elfogadásra és egymás felé fordulásra nevel.
Bár Budapesten születtem, a Fejér megyei Tordason nőttem fel, tanulmányaimat pedig a Magyar Képzőművészeti Egyetem grafikusművész szakán végeztem. Fontos számomra a magyar identitás, mert úgy gondolom, hogy az ember csak akkor lehet igazán boldog, ha jól ismeri és érti azt a közeget, környezetet, amelyben él, és amelyből érkezett. Ez a megismerés és megértés iránti vágy vezetett arra az elhatározásra, hogy az elmúlt években tudatosan végigjárjam Magyarország különböző régióit, összesen több mint 100 települést. A Petőfi Sándor Program különösen izgalmas lehetőség számomra. Amellett, hogy a külhoni közösségekkel megoszthatom Magyarországon szerzett tudásomat, még árnyaltabb képet kaphatok arról, hogy mit is jelent magyarnak lenni a világban.
Fogadóközösségeimben bekapcsolódom a kulturális programok szervezésébe, grafikai anyagok tervezésével és a rendezvényeken történő fotózással segítem az egyesületeket, emellett rajzszakkört és kézműves foglalkozásokat tartok. A program honlapján közzétett cikkekkel szeretném elérni azt, hogy a Magyarországon élők is képet kaphassanak a szórványmagyarság helyzetéről. Fontos ez, hiszen Magyarországon el sem tudjuk képzelni, hogyan működik egy olyan társadalom, amelyben két, három, vagy akár huszonhat különböző nemzetiség él együtt.
A határon túli magyar közösségekben eltöltött kétszer kilenc hónap rendkívüli időszak számomra. Közvetlenül megtapasztalhatom, hogy bizonyos dolgoknak egészen eltérő jelentésük és megítélésük lehet attól függően, hogy a határ melyik oldalán állunk. Talán ez a legfontosabb, amit kiemelnék: olykor sokféle igazság létezik.