Jelenlegi hely
Hiszek az emberi kapcsolatok és a közösség erejében és fontosságában. Minden eddigi tevékenységem arra irányult, hogy erősítsem a közösségek egységét, az egymásért való felelősségvállalást és az összetartozás igényét.
A Békés megyei Gyomaendrődön nőttem fel két testvérem mellett középső gyermekként. Szüleim felvérteztek a pozitív életszemlélettel, megtanítottak a becsületes és kitartó munkára, az őszinteségen alapuló emberi kapcsolatok fontosságára, a gyökereink, múltunk tiszteletére, mely meghatározta a személyiségem és az értékrendem, meghatározta elköteleződésem a szülőföld, a hazám iránt.
Általános és középiskolai éveimet követően, felsőfokú tanulmányaimat Békéscsabán a Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karán andragógus–művelődésszervező szakirányon, valamint a Szent István Egyetem Alkalmazott Bölcsészeti és Pedagógiai Karán Ifjúságsegítő szakokon végeztem. Szakmai tevékenységemet a civil szférában kezdtem, ahol a szakmai működéséhez szükséges feladatokat láttam el, valamint pályázat keretén belül mentori tevékenységet végeztem. Közoktatási intézményben teljesített munkám során feladataim közé tartozott a hátrányos helyzetű gyermekek felzárkózásának elősegítése – pályázati programokon keresztül, valamint az ifjúsági közösségek szabadidős tevékenységeinek koordinálása. A Nemzeti Művelődési Intézetnél töltött éveim alatt, kulturális programokat szerveztem és a megyében lévő közművelődési intézményekkel közreműködve közösségfejlesztő, valamint településfejlesztő folyamatokban vettem részt. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum „Cselekvő Közösségek” projekt kulturális közösségfejlesztő mentoraként - a társadalmi aktivitás növelése, a településeken élők körében a közösségi szerepvállalás erősítése, a települések önkormányzatai, kulturális intézményei és lakosai közötti kapcsolatok erősítése - az együttműködés kultúrájának magasabb szintre emelése volt a feladatom.
A Petőfi Sándor program lehetőséget ad arra, hogy tevékenyen részt vehessek a határon túli magyarság közösségi életében. Külszolgálatom ideje alatt, hasznos beilleszkedett tagja szeretnék lenni a helyi magyar közösségnek, és az előttem álló időszakban szeretném szakmai tudásom legjavával szolgálni nemzeti kultúránk és összetartozásunk ügyét a szórványban élő magyar közösség körében.