Jelenlegi hely
Reményeim szerint tudok olyan lendületet vinni magammal, amely felélénkíti a kulturális életet azon területeken, ahol a magyarság eltűnő félben van.
1988. január 28-án születtem az egykori Szovjetunió Ukrán Köztársaságának Kárpátaljai (Kárpátontúli) megyéjének Beregszászi járásának Harangláb nevű községében, amely magyar határátkelő közvetlen szomszédságában van. Gyermekkoromat és általános iskolai éveimet szülőfalumban töltöttem. Középiskolai tanulmányaimat a közeli Mezőkaszonyban folytattam, itt is érettségiztem 2005-ben. Még ebben az évben felvételt nyertem az Ungvári Nemzeti Egyetem Történelem Karának Magyar Történelem és Európai Integrációs Szakára, ahol állami ösztöndíjasként folytattam tanulmányaimat osztatlan négy (Bsc) plusz egy (Msc) éves képzésben, 2010-ben fejeztem be. Egyetemi éveim alatt kutatásaimat a rendszerváltás utáni magyar-magyar határon átívelő kapcsolatokra hegyeztem ki. Többek között foglalkoztam a Magyarország euro-atlanti szervezetekhez való csatlakozásának folyamatával, melyben kiemeltem azt is milyen hatásai voltak e folyamatoknak mind a helyi magyar kisebbségekre, mind pedig Ukrajnára.
Ungváron eltöltött éveim alatt több civil szervezetnél is tevékenykedtem, melyek a helyi magyar fiatalok munkáját, annak megmaradását támogatták. 2007-től kezdve a Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók szervezetének lettem előbb elnökségi tagja, majd pedig a szervezet alelnöke. Itt eltöltött éveim alatt fő célomnak tartottam azt, hogy a magyar diákok előmenetelét segítsem. Évről évre mi szerveztük a Kárpátaljai Tudományos Diákköri Konferenciát, amely esemény lehetőséget biztosít a fiatal kutatóknak arra, hogy elért eredményeiket megosszák, továbbá az itt felszólalók munkáiból konferencia kötet is megjelenjen. 2010-ben a szövetséggel létrehoztuk a Scientia Denique című publikációs kötetet, melynek két éven keresztül voltam szerkesztője, majd társszerkesztője.
2011-ben felvételt nyertem a Pázmány Páter Katolikus Egyetem Történelemtudományi Doktori Iskolájának PhD képzésére. Kutatási területem személyes tapasztalataimból kifolyólag a kárpátaljai magyarság helyzetével foglalkozik az 1969-1989 közötti időszakban. Kutatásaim forrásbázisát főleg kárpátaljai levéltárak iratanyagával, továbbá az itt megjelent magyar, orosz és ukrán nyelvű újságok és folyóiratok kapcsolódó írásai képezik.
Az elmúlt egy évben Visegrádi ösztöndíjasként folytattam kutatásomat immár Prágában, ahol azokat a hasonlóságokat vizsgáltam meg, melyek a magyar kisebbség életében mutatkoztak meg az 1968 és 1972 közötti időszakban.
Az egyetemi tanulmányaim során több fejlesztő képzésen vettem részt, azért, hogy még jobban tudjam magam hasznosítani. Többek között 2006-ban gazdasági pályázatíró képzésben vettem részt a tatabányai Modern Üzleti Tudományok főiskoláján.
A Petőfi Sándor Program kitűnő lehetőséget biztosít arra, hogy az eddig megszerzett kompetenciáimat a lehető legjobban tudjam hasznosítani. Olyan programok szervezésében szeretnék részt venni, amelyek elősegíthetik a szórványmagyarság megmaradását, valamint magyarságtudatuk felélénkítését a magyar hagyományok megőrzése iránt.