Jelenlegi hely
„Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen.” Széchenyi István
Szentül hiszek abban, hogy míg egy közösség fontos motorja lehet egy karizmatikus egyén, addig jelentős és nagy dolgokat közösségben érhetünk el. Nagyon örülök, hogy egy olyan szervezet munkáját erősíthetem, akik a közösség erejében hisznek.
Pedagógus diplomám megszerzése után a Selye János Egyetem, Református Teológiai Karán 2017-ben sikeresen megvédtem doktori disszertációmat a Vallástudomány és filozófia Tanszéken. Már a doktori munkám ideje alatt is világossá vált számomra, hogy szeretem a terepmunkát és minden lehetőséget megragadok arra, hogy tájékoztatás céljával előadásokat szervezzek.
Többnyire csoportokkal foglalkozom, de érdeklődésem fókuszában nagyon fontos szerepet tölt be az egyén: az ő szerepe és hatása a csoporton belül. Ezért is végeztem el a Károli Gáspár Református Egyetem mentálhigiénés segítő szakirányú továbbképzését.
Erős kötődésem van a népzenéhez és népi hagyományainkhoz, zenekarunk (Hárompatak zenekar) révén is. Ezért 2016-ban elvégeztem a Hagyományok Háza népi játszóház-vezető tanfolyamát. Az ott megtanultakat nemcsak az iskolákban, de az iskolán kívüli tevékenységek során is jól tudom kamatoztatni, ezzel segítve a hagyományainkhoz való ragaszkodását a gyerekeknek. Táborok színes terveit tudom ráépíteni a HH-ban megszerzett tudásra és gyakran dolgozom együtt játszóházas kollégákkal, így is segítve az adott közösséget.
Több éves élménypedagógiai tapasztalatom, melyet a Kalandok és Álmok Szakmai Műhelyével együttműködve bővítettem, később megadta, hogy mint program-animátor, programszervező és mint csoportvezető is magabiztosabb lehessek.
A sok év alatt rengeteg együttműködésre nyílt lehetőségem. Ezen értékes tapasztalatokkal és kapcsolatokkal, mint Petőfi Sándor Program ösztöndíjas szeretném a zoboralji közösséget gazdagítani, tudásomat a fogadószervezetem hasznára fordítani.