Jelenlegi hely
Azt gondolom, létfontosságú, hogy a szórványban felnövő fiatalok is megismerjék és megszeressék azt a kulturális értéktárat, és elsajátíthassák azt a kulturális nyelvezetet, ami kisebbségi létükben egy erős identitást adó vezérfonal, megtartó erő lehet számukra, de kapocsként is képes szolgálni a körülöttük élő nemzetiségekhez, ezáltal pedig képesek lehetnek a beolvadás helyett a saját értékeiket képviselve tovább színesíteni a Kárpát-medencében lakók nagy közösségét.
Budapesten szociológia, majd Kolozsváron kulturális antropológia szakon végeztem. Gyermekkoromban kezdtem el néptáncolni, így nagyon korán megtapasztalhattam azt, milyen erős közösségépítő és megtartó erővel bír a népi kultúra, és mennyire meghatározza jelenünket is.
Másfél éven át dolgoztam a Hungarain Folk Embassy-Magyar Népzenei Nagykövetség munkatársaként, amely népzenekar célja az autentikus népzene által képviselni Magyarországot a nemzetközi színtéren. Többek között táncházat és szabadegyetemeket, összművészeti fesztivált szerveztünk, és ezen tevékenységek során vált világossá számomra, hogy a Kárpát-medence rendkívül színes népi kultúrája talán az egyetlen olyan „eszköz”, amellyel képesek lehetünk az itt élőket a nyelvi és más különbözőségek ellenére is összekötni, legyen szó akár magyarokról, szlovákokról, románokról, szerbekről, vagy bármely más itt élő népcsoportról.
Érdekelt továbbá, hogy a Kárpát-medencében élő magyar népesség fennmaradásának mi lehet a kulcsa, kézzelfogható megoldásokat szerettem volna találni a kisebb közösségek fogyásának megállítására. Ezért is foglalkoztam tanulmányaim során elsősorban demográfiai antropológiával.
Fontosnak tartom, hogy amit én kaptam a népi kultúrát éltető nagy közösségben, továbbadhassam az utánunk jövő nemzedékeknek is. 2015 decemberétől egy évig voltam önkéntes a Dévai Szent Ferenc Alapítvány kászonimpéri Szent Katalin Gyermekotthonában, ahol nyolc általános iskolás korú lányt nevelhettem. Mindvégig igyekeztem a lehetőségekhez mérten ismereteiket bővíteni, közelebb vinni őket a népi kultúrához, ezáltal erősítve őket erdélyi magyar identitásukban.