Jelenlegi hely
Egyetemi éveim alatt, majd munkáim során nagyon fontosnak tartottam saját nemzeti identitásom megőrzését, és eldöntöttem, ha egyszer lehetőségem lesz rá, tenni fogok nemzetünk összetartása érdekében. A későbbiekben pedig sikerként fogadtam, éltem meg, hogy egy csángó magyar közösség érdekeit szolgálhattam, tehettem a fennmaradásukért.
A nevem Gál Veronika, és a székelyföldi településen, a Hargita megyében található Gyergyószentmiklóson születtem. Az általános iskolai tanulmányaimat szülőfalumban, Gyergyóalfaluban végeztem, ezt követően a csíkszeredai Márton Áron Gimnáziumban érettségiztem, majd a jászvásári Műszaki Egyetem Textilmérnöki Karán mérnöki oklevelet szereztem. Az egyetem befejezése után több éven át szakirányú tevékenységet folytattam a textiliparban, illetve saját vállalkozást indítottam, ahol a szervezési készségeimnek, képességeimnek megfelelő teendőket láttam el, a folyamatok tervezésétől a koordináláson át az ellenőrzésig.
Az utóbbi hat évben a legkeletibb csángó magyar településen, a Bákó megyéhez tartozó Magyarfaluban többrétű munkát végeztem a közösség építése, hagyományok megőrzése, átadása, magyar nyelv oktatása érdekében. A magyar nyelv tanítása mellett kézműves foglalkozásokat vezettem be, aktív részt vállaltam különféle hagyományőrző, szabadidős programok, kulturális vetélkedők, versenyek szervezésében. A kézműves foglalkozások elsőrendű szempontja a népi hagyományokon alapuló mesterségek, foglalkozások megismertetése, elsajátítása volt. A program működtetésének szerves része volt a támogatókkal való rendszeres kapcsolattartás, ennek köszönhetően sikerült megkezdeni a faluban egy magyar közösségi háznak a megépítését.
A környezetemben, családomban tiszteljük, továbbadjuk a múlt örökségét, őseink hagyatékát hagyományainkkal együtt, de ugyanakkor érdekel, követem más vidékek magyarságának is az életvitelét és az általuk megőrzött nemzeti értékeket. Kiemelten érdekel a népművészet gazdag, színes világa, ezen belül minden, ami a textíliákkal kapcsolatos, kezdve a népviselettől a lakberendezési kellékek és természetesen a folyamatok, melyek a termékek előállításához szükségesek. Szerencsésnek mondhatom magam, mert nagyanyámnak köszönhetően megismerhettem, elsajátíthattam néhányat a népi mesterségekből, mint amilyen a kézi szövés, minden munkafolyamatával együtt vagy akár a horgolás, kötés, székely varrottasok készítése.
Egyetemi éveim alatt, majd munkáim során nagyon fontosnak tartottam saját nemzeti identitásom megőrzését, és eldöntöttem, ha egyszer lehetőségem lesz rá, tenni fogok nemzetünk összetartása érdekében. A későbbiekben pedig sikerként fogadtam, éltem meg, hogy egy csángó magyar közösség érdekeit szolgálhattam, tehettem a fennmaradásukért. A Petőfi Sándor Programba való jelentkezésem motivációja, hogy a továbbiakban is célom olyan irányú tevékenység végzése, melynek során a szórványban élő magyarság közösségi, kulturális és nyelvi értékeit megőrizhetjük és átadhatjuk a következő nemzedéknek. Tapasztalatom, tudásom révén és szociális készségeimnek köszönhetően bízom, hogy tevékenységemmel sikeresen részt vállalhatok a Programban, és ezáltal segíthetem a délvidéki székely magyarok értékmegőrző munkáját, valamint részese lehetek a magyar nemzet összefogásának megerősítésének.