Csaba Testvér 1991-ben nyitotta meg a romos ferences rendi kolostor kapuját Déván, és amint lakható állapotba került egy-egy helyiség, rögtön benépesítette azokat árva, otthontalanul kallódó gyermekekkel. A román állami szervek eleinte nem nézték jó szemmel az atya ténykedését, de kitartó, és eredményes munkája végül elhallgatatta a kezdeti ellenséges hangokat, és a többi már történelem… A Dévai Szent Ferenc Alapítvány a kezdetetektől napjainkig már több mint 5000 gyermeknek biztosított otthont és élhető, szerethető életet.
Csaba Testvér hosszú évek alatt rengeteg patrónust szerzett céljaihoz szerte a világban, így Ausztriában is. Bécsben két közösség csatlakozott az állandó támogatókhoz: egy osztrák plébánia Mauerban, és a KMÈM-Pax Romana.
Az atya 1999-től minden évben ellátogat Ausztriába, hogy találkozzon az itteni segítőivel. Csaba Testvér február 19-én, szombaton este 18 órától a Mauerban tartott előadást, ahol bemutatta az otthont, majd a jelen lévő gyermekek mutatkoztak be, és meséltek az életükről az alapítványnál. A közönség nagy része német anyanyelvű volt, így az előadást tolmács segítette. A végén a büféasztal mellett lehetőség nyílt kötetlen beszélgetésre is
.
Február 20-án, szombaton este hat órától a KMÉM-Pax Romana szervezésében találkozhattunk Böjte Csabával, az Am Tabor plébánia teltházas nagytermében, ahol Csaba testvér arra biztatta a jelenlévőket, hogy kezdjék el már ezen a héten az irgalmasság iskoláját, tanfolyamát. "Hétről hétre a 14 irgalmasság egy - egy cselekedetét elmélkedjük át, így húsvét ünnepére pont a végére érünk! Minden héten legalább két elmélkedést szeretnék megosztani az iskolába beiratkozott tanulókkal, de az lenne a jó, ha mindannyian a személyes élményeinket is közösbe tennénk, hogy így egymást lelkesítsük, bátorítsuk!" - mondta el az atya. A beszámoló végén a testületileg megjelent bécsi Délibáb Együttes a dévai táncosokkal együtt a közönséget is meghívta egy körtáncra. Az este így jó hangulatú, vidám tánccal fejeződött be
.
A vasárnapi bécsi és bécsújhelyi szentmiséin szintén azt kérte az atya a megjelentektől, hogy elmélkedjenek az irgalmasság cselekedetein. A Deutschordenskirche-t, majd a bécsújhelyi dómot is színültig megtöltő hívek egyöntetűen vállalták az irgalmasság gyakorlását.
Az előadások és misék résztvevői lelkileg feltöltődve, komoly szellemi útravalóval gazdagodva köszöntek el Csaba testvértől és az őt kísérő fiataloktól, és elmondták, szívből remélik, hogy jövőre is lehetőség nyílik a találkozásra.
„Holnap minden ember azzá válik, amit ma tesz, amit gondol, mond, cselekszik. Életünk minden egyes órája igazából emberré válásunk, kibontakozásunk egy-egy újabb lépcsőfoka.” (Böjte Csaba)