Koszta István evangélikus lelkész köszöntötte a vendégeket. Kiemelte, hogy Márton Áron történelmünk egyik legjelentősebb személye volt, így fontos, hogy emlékét megőrizzük. Ezután közösen megtekintettük a Márton Áron boldoggá avatási peréről szóló háromrészes dokumentumfilmet, melyben tanúságtevők szólaltak meg. Továbbá, megtudtuk, miért tartotta állandó megfigyelés alatt Áron püspököt a román diktatúra, miért zárták börtönbe, miért féltek tőle. A filmből az is kiderült, hogy már történt csoda Márton Áron közbenjárásával. A boldoggá avatás folyamatába is bepillantást nyerhettünk.
A film után Ambrus Attila – a Brassói Lapok főszerkesztője – tartott érdekfeszítő előadást. Megosztotta velünk a püspök gondolatait a házasságról és a családról. Szót ejtett a film rendezőjéről is, a brassói kötődésű Maksay Ágnesről, akiben mély nyomott hagyott Áron püspök egykori kolozsvári látogatása. Zárásként együtt imádkoztunk Márton Áron boldoggá avatásáért. Ezután kötetlenül beszélgettünk, és megvendégeltük a jelenlévőket. Mindenki úgy térhetett haza, hogy Áron püspök tanítását és erejét megismerve, szívében azokat magával vihette.
„A hajszálgyökér nem húzódik vissza, ha sziklára tapint, hanem rést keres és repeszt; a földbe vetett mag áttöri a rögöt; az akadály elé jutott hangya megkísérli a százszoros súlyt félretenni, s ha nem sikerül, kerülővel folytatja az útját célja felé. S ha élni akarunk, mi is csak ezt a példát követhetjük.” – mondta Márton Áron. A szórványban élő magyarokra többszörösen vonatkozik, hogy az életben maradásért küzdeniük kell. Ehhez pedig össze kell fognunk. Legyünk hát mindannyian szorgos hangyák, hogy a magyar nemzet életben maradjon!