Október 23-án Temesváron is megemlékeztek az 1956-os forradalomról
Most már a megemlékezésnek is hagyománya van Temesváron. A megemlékezés a Temesvári Rádióban is megszólalt.
„Mi magyarok a szabadság népe vagyunk.” – Szekernyés János temesvári hely-, irodalom- és művelődéstörténész szavait idézem előadásából. Szekernyés János beszélt a hősi áldozatokról, a temesvári legjelentősebb megmozdulásokról, és arról, hogy milyen hatással volt a romániai viszonyokra is a magyar forradalom – több engedményt is felsorolt, még ha azok csak rövid ideig is tartottak. Megemlékezett a Temes megyei (verseci) születésű Inokai Tóth Zoltánról, aki Budapesten az ELTE Bölcsészettudományi Karának volt dékánja, történésze, aki életét vesztette a forradalom során, miközben közvetíteni próbált az ifjúság és a hatalom között. Szekernyés János azzal a gondolattal zárta előadását, hogy az emlékezés lényege, hogy továbbadjuk, fenntartsuk utódainknak is a tiszta, foltnélküli szabadságszeretetet.
Az este folytatásában elhangzott Márai Sándor Mennyből az angyal című költeménye Blénessy Enikő előadásában, majd pedig a 2014-es magyar játékfilm, A berni követ vetítése következett.
A magával ragadó film után lehetőség volt az emlékezést barátságos körben megélni, a filmet ünnepélyes hangulatban egy-egy pohár bor és pogácsa mellett megbeszélni.