Az estet megnyitó Kóka Rozália, a Népművészet mestere nyitóbeszédében ismertette a székelyek Al-dunához való telepítésének történetét is.
Több hónapos közös felkészülés eredményeként „Szőttest hoztunk önmagunkról,, címmel jött létre a közel két órás színes tarka műsor, amelyben hagyományos, bukovinai székely népdalokat, népzenét és népmesét, valamint a Bukovinából magukkal hozott és az Al-Dunánál meghonosodott néptáncokat adtak elő.
A műsoron fellépett a székelykevei Szalmaszál Ifjúsági Művelődési Egyesület és a hertelendyfalvi Tamási Áron Székely-Magyar Művelődési Egyesület hagyományőrző tánccsoportja, muzsikált: Ifj. Varga József és zenekara. Közreműködtek: a sándoregyházi Bonnaz Sándor Magyar Művelődési Egyesület asszonykórusa és Lőcsei Antal hertelendyfalvi mesemondó, a székelykevei Papp Lea, Szatmári Beáta és Szatmári Anna. A hertelendyfalvi Patek Kerekes Emília bukovinai népdalokat adott elő.
Kísérőrendezvényként ,,A bukovinai székelyek mintakincse,, címmel az al-dunai kézimunkázók kiállítását tekinthették meg. A rendezvény hagyományos bukovinai sütemények, ízletes házi sajtok és kolbász, házi pálinka, szeder- és málnabor kóstolójával és zeneszó melletti kötetlen társalgással zárult.
Az ötven fős csoport szombaton, november 19-én a vendéglátók és támogatóik jóvoltából ellátogatott Magyarország Országházába. A délután folyamán a Szent István-bazilikát járták be, és annak kilátójáról gyönyörködtek Budapest látványosságában, végül pedig a már teljes pompájában díszelgő karácsonyi kirakodóvásárt nézték meg.
A vendégfogadók szeretete, a biztató közönség, a régi és új ismerősök, barátok, rokonok társasága az Al-dunai székely közösségeket megerősítette, hogy összefogással folytatni kell mindazt a kitartó munkát, amelyet a magyar értékek és kultúra megőrzéséért tesznek.