Magyar kultúra napja a Brassó megyei Négyfaluban
A diákoknak az idei évben a Himnusz sorait kellett helyes sorrendbe rakniuk, zenei műfajokat, népdalokat felismerniük, egy-egy ismertebb ének szövegét folytatniuk, tartalmi elemeit elmondaniuk, de írókat és költőket is megnevezniük a kiállított képek alapján. Az egyik legnépszerűbb feladat a hétfalusi csángó női viselet felismerése volt.
A gyerekeknek a viselet egyes darabjait kellett megnevezniük, de az asztalra kihelyezett egy-egy kellékről azt is, hogy mikor használták, mint például a csepeszt és a menyecskeszalagot férjhezmenetel után. Az egykori darabok közül a legtöbb fejtörést a kontyperec okozta, de volt olyan is, aki fiú létére megfejtette. Volt, aki megjegyezte, hogy természetesen tudnia kell mindezt, elvégre ő csángó.
A hungarikum-kvíz ugyanolyan érdekes volt kicsiknek és nagyoknak egyaránt, ugyanis a vetélkedőt két korosztálynak szervezték meg az említett hat-hat tematikában. Külön versenyeztek a kicsik, azaz az 5-8. osztályosok, és külön a nagyok, a középiskolások, tehát a 9-12. osztályosok.
A jutalom sem maradt el. Hiszen az az osztályközösség, amelyből a legtöbben vettek részt a feladatok megoldásában, közösen elfogyasztható jutalmat nyert. Jó volt látni, hogy a gyerekeket nemcsak a helyes válaszokért kapott édesség motiválta, vagy éppen a fődíj, hanem tényleg érdeklődtek a tematikák iránt.
A feladatok kidolgozásában hathatós segítséget nyújtottak a két magyartanár, Simon Enikő és Bogyó Szidónia, akik évről évre újabb és újabb tematikákat, illetve kérdéssorokat találnak ki az egyes ünnepekre és jeles napokra.