Az évek során az egyesület több alkalommal szervezett Magyarország Kijevi Nagykövetségével karöltve olyan rendezvényeket, ahol ismert magyarországi, illetve kárpátaljai magyar előadók szórakoztatták a helyi magyar közönséget. A fellépések utáni összejöveteleken, a már hagyományossá vált eszmecsere a vendégelőadókkal, színészekkel, énekesekkel és zenészekkel gyakran közös énekléssel zárult. A sokadik rendezvény után az egyesületi női tagjaiban megfogalmazódott az az ötlet, hogy jó lenne megalakítani egy női énekegyüttest, mely magyar népdalokat dolgozna fel, nemcsak a helyi magyar közösség, hanem nagyközönség számára is, bemutatná a magyar népdal szépségét.
2017 őszén, nem sokkal a Magyar Ház megnyitója után, híre ment az egyesület női dalárdája, a „Tisza” megalakulásának. A nevet közösen választották ki az alakulóban lévő női csapat tagjai. A választás azon folyó nevére esett, mely összeköti a két szomszédos népet, ezzel szimbolizálva az ukrán-magyar baráti kapcsolatokat. Így lett a női kórus neve „Tisza”.
Bemutatkozásukra nem is akármilyen körülmények között került sor. Ugyanis az Ukrajna Nemzetiségi Közösségeinek Tanácsa és Ukrajna Kulturális Minisztériuma közös szervezésében 2017. november 24-én zajlott le Kijevben, a Belügyminisztérium Kulturális Központjában – az a folklórfesztivál, amelyen az Ukrajnában élő nemzetiségek, kisebbségek népművészei, zenészei, táncosai adták elő produkcióikat. Ezen a rendezvényen szerepelt az MKE hat tagú női kórusa. Név szerint: Berdár Szilvia, Marcsenko Vera, Maruszinec Marianna, Lőrincz Judit, Rudnik Viktória, Szavcsuk Terézia, tangóharmonikán kísért Kulis István.
Az elmúlt időszak alatt a “dalárdának” már sikerült eljutnia Ukrajna több régiójába is. A női kórus 2018 tavaszán Ivano-Frankivszkban a „Kárpátszkij Prosztir” című nemzetközi fesztiválon, majd Odesszában az Európa Napok keretén belül, népszerűsítette a magyar népdalt. Az idei évben a „Tisza” a Kijev megyei Ukrainkában és a Poltava megyei Mirgorodban lépett fel, és természetesen az ukrán főváros, Kijev is helyet adott több hasonló eseménynek. Kiemelten fontos, hogy Ukrajna kulturális nemzeti sokszínűségei között helyet kapjon a magyar kultúra.
A „Tisza” repertoárja most, egyelőre, mintegy tíz dalból áll. Ezek többsége olyan, amit még otthon szüleiktől, nagyszüleiktől tanultak el az együttes tagjai. Mivel azonban egyre több felkérés érkezik a különböző rendezvényeken, eseményeken való részvételre, természetesen mindent megtesznek azért, hogy új dalok előadásával emeljék a hangulatot. Kétség sem fér hozzá, hogy az MKE „Tisza” női kórusa egész estés, komoly repertoárral is megörvendezteti majd a közönséget.