Az első megemlékezés szerdán délután öt órakor, az abafájai római katolikus templom udvarán kezdődött a Szászrégeni Közösségért Egyesület szervezésében. A forradalom szellemét Szilágyi Erzsébet, Kolcsár Beatrix, Silló Beatrix, Mester Attila és Mester Balázs idézték a napfényes, késő októberi napon, a megemlékezés hangulatához illő, megható versekkel és dalokkal. Az ünnepi műsort követően koszorúzással tisztelegtünk Huszár József, az 1956-os magyar forradalomhoz kötődő szervezkedések résztvevőjének emlékét őrző kopjafáknál. Az emlékhelyen a magyar nemzeti lobogó színeit idéző koszorúkat helyeztek el a Szászrégeni Közösségért Egyesület, a Humana Regun Egyesület és a Szászrégeni Ifjúsági Szervezet tagjai. A megemlékezés emlékét a résztvevők a kopjafák előtt egy közös csoportképpel örökítették meg.
A második megemlékezés a Pro Feelfolu és a Bíborka Egyesület közös szervezésében, Marosfelfaluban valósult meg. Este héttől kezdődően a református gyülekezeti teremben filmvetítéssel emlékezhettünk meg az 1956-os hősök emlékéről. A filmvetítés előtt néhány gondolattal Kovács János, a Pro Feelfolu egyesület vezetője elevenítette fel, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc hullámának Szászrégen térségéhez kötődő eseményei és áldozatai is vannak, ami sajnos jól bizonyítja azt, hogy e tragikus történések nem csak a Magyarországon élő magyarság, de a határon túli magyarság küzdelmeinek, harcainak és áldozatainak emlékei is.
E bevezető szavak után a 2006-ban bemutatott „Szabadság, szerelem” című magyar filmdrámát tekinthettük meg, mely az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének és bukásának történetét mutatja be. A filmet a résztvevők közül többen nem először látták már, de a képkockáin pörgő események, a bukott forradalom hőseinek tragikus sorsa és ezzel párhuzamosan bemutatott győztes olimpiai csapat tagjainak számára kínálkozó új útak bemutatása ez alkalommal is megérintette a vetítésen összegyűlt marosfelfalusi közösséget.
Szép és méltó megemlékezés volt a filmvetítés. Különleges élményt jelentett, hogy a film nézőiként együtt, közösségben idézhettük fel, élhettük át az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseinek emlékét. Szervezőként örültünk, hogy meglehetősen sokan érkeztek a vetítésre. Az ilyen alkalmak, különösen a szórványban, nemcsak az emlékezésről szólnak, hanem közösségünk identitásának és összetartozásának erősítéséről is.
A megemlékezésen vetített filmet a Csíkszeredai Magyar Főkonzulátus bocsátotta rendelkezésünkre, melyet ezúton is köszönünk.