Idén októberben, mint hagyományosan ebben az időszakban a keceli II. János Pál Katolikus Iskola és Óvoda 7. osztályos tanulói újra ellátogattak a dél-erdélyi végekre, Lupényba.
A Határtalanul Program pályázata, amely támogatja a külhoni magyarsággal kapcsolatos ismeretek bővítését, lehetővé tette számukra azt is, hogy a Rákóczi-emlékévhez kapcsolódva, egy kis kerülővel megtekintsék a nagy fejedelem nevéhez fűződő helyeket.
A keceli küldöttség idén sem érkezett üres kézzel, édességekkel megrakott csomagokkal, és tarsolyukban egy számunkra ismeretlen ősi magyar játék oktatási szándékával érkeztek az iskolába.
A köszöntést követően a házigazdák bemutatták az oktatási intézményüket, a tanárok kölcsönös tapasztalatcserét tartottak. A nap fénypontja az ősi magyar játék, a méta bemutatása és elsajátítása volt. Öröm volt látni, miként életre kel az ősi magyar játék, amelyet mi felnőttek is zömmel Jókai Mór regényeiből ismertünk.
A lupényi magyar pedagógusok és tanulók is készültek meglepetésekkel. Pár nappal korábban megemlékező ünnepséget tartottunk az iskolában az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából. Ez alkalommal a vendégeknek is készítettünk nemzeti színű zászlócskákat, azzal a szándékkal, hogy arra ők maguk írják rá nevüket. Ezeket kitűzték arra a koszorúra, amelyet mi magunk készítettünk.
Idén a diákok által készített 56’-os koszorún szerepel mindkét település néhány tanulójának neve is. Ezt a koszorút a katolikus templom udvarának kopjafája elé helyeztük el.
A búcsú, mint minden esztendőben az újbóli viszontlátás reményében telt.
A küldöttséget ezután a helyi elöljárók látták vendégül, majd felkeresték a híres nevezetes Boli-barlangot.