A gyerekek nyitottan és érdeklődve fogadtak. Az órákon kisebb csoportokban, nagyjából azonos korosztály van jelen. A legkisebbek 3. osztályosok, a legidősebb tanítványom gimnazista. A legtöbben most kezdik, de van, akivel táborokban már volt alkalmam foglalkozni. A hegedűket a fogadószervezetem, a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége biztosítja.
Az első órákon a hangszerrel való ismerkedés zajlott, majd neki is kezdtünk egy-egy egyszerűbb dallam tanulásának. A tanulás hallás és megfigyelés útján történik, kottát nem használunk. Ha szükséges, javítok a kéztartáson, illetve segítek a vonózásban is. Van, aki a harmadik-negyedik órán már felismerhetően játssza a dallamot. Igyekszem fenntartani az érdeklődést az órán, sikerélményekhez juttatni és biztatni őket, hogy ne adják fel, de ha valaki hamarabb letenné a hangszert és menne játszani, megteheti.
Úgy gondolom, hogy minden perc, amit hangszerrel a kezében tölt egy gyerek, a javára válik, így nincsenek olyan szigorú keretek. A foglalkozásokat időnként közös énekléssel, vagy játékkal zárjuk. Nem az a cél, hogy mindenki hegedűssé váljon, de remélhetőleg egy két tehetségesebb gyerek kikerül közülük.