„Nagybányai lévén a természet érdekelt, kint festeni a szabadban egy nagyon jó és harmonikus érzés.
A táj hangulata érdekel, ahogy változik percről percre.”
A nagybányai származású festőművész kiállítását Muhi Sándor (művészettörténész, művészeti író – Szatmárnémeti) méltatta. Az utóbbi években a művészt a víz és a horizont témaköre foglalkoztatja. Igyekszik minél inkább visszaadni a színskálák gazdagságát, miközben festményeihez használt eszközkészletét tudatosan leegyszerűsíti.
Sándor József Attila 1958-ban született Erdélyben. Művészeti tanulmányait Szatmárnémetiben végezte. A rajz és festészet világával Nagybányán, a művésztelepen ismerkedett meg, Krizsánné Csikós Antónia „Tóni” néni műtermében. Még gyermekként találkozott a híres nagybányai festőművészekkel, akik nagy hatással voltak rá.
1981-ben Kolozsváron végezte el a festő-restaurátor szakot. Mesterei: Miklóssy Gábor, Abodi Nagy Béla és Tóth László voltak.
1990-ig Empiré tervezőként dolgozott. 1990-től a Nagybányai Képzőművészek Szövetségének és a Romániai Képzőművészek Szövetségének is tagja. 1990 óta Magyarországon él, ahol tanít, fest, restaurál, valamint belső tereket tervez. 2009-től a Visart és a Modart Akadémián tanít rajzot és színelméletet.
1990-ig minden nagybányai kiállításon részt vett, emellett többek között Bukarestben, Kolozsváron, Aradon és Temesváron is bemutatta munkáit. Magyarországon több országos tárlaton is szerepelt, például az Egri Akvarell Triennálén, a Kecskeméti Biennálén, valamint Szegeden és Esztergomban. Egyéni kiállításainak száma pedig meghaladja a százat.
A kiállítás 2025. január közepéig látogatható a Teleki Magyar Házban.