Jelenlegi hely
Úgy gondolom, hogy amennyiben egy közösség ragaszkodik magyar gyökereihez, identitásához, szeretné feleleveníteni, fejleszteni magyarsággal kapcsolatos tudását (nyelv, tánc, hagyományok terén), akkor lehetőséget kell számukra biztosítani.
Muzikalitásomnak köszönhetően már gyermekkorban zenével, énekléssel és tánccal foglalkoztam. Tizenhárom évet töltöttem a szülővárosomban megalakult Szombathelyi Néptáncműhelyben. Az évek során részt vettem táncosként, majd táncos szakmai asszisztensként is számos szombathelyi, Vas megyei, országos és nemzetközi fesztiválon, valamint résztvevője és oktatója is voltam táncház jellegű programoknak. 2008-ban tanulmányaimat a felsőoktatásban folytattam, felvételt nyertem a Budapesti Corvinus Egyetemre. Budapestre költözésem után felkerestem a Budapest Főváros Bartók Táncegyüttest, ahol három éven keresztül lehettem aktív táncos. Ez idő alatt számos magyarországi és külföldi fesztiválon szerepelhettem, részt vehettem az Országos Táncháztalálkozókon, valamint másfél éven keresztül a Pesti Magyar Színház István, a király előadásában állandó tánckari tag voltam. A magyar tánc, néptánc, népi hagyományok mellett a közösségszervezést is kiemelkedően fontos tevékenységnek tartom. A Corvinus Egyetem berkein belül kipróbálhattam magam e téren, valamint később részt vehettem kisközösségi ifjúságnevelő projektekben is. Jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem már abszolvált hallgatója vagyok, emellett folytatom a Magyar Tudományos Akadémia egyik kutatócsoportjában (MTA TK „Lendület” RECENS) elkezdett kutatói tevékenységemet.
2015 augusztusától 9 hónapon keresztül – a Petőfi Program első turnusának tagjaként – az a megtiszteltetés ért, hogy Vukováron és környékén élő magyar közösségekkel foglalkozhattam, életükbe, munkájukba betekintést nyerhettem. A külhonban töltött idő során sikerült már létező és újonnan szerveződött magyar csoportokat felkutatni, és őket a magyar kultúra alapjaival, anyanyelvünkkel, anyaországi ismeretekkel, néptáncainkkal, dalainkkal, hagyományainkkal megismertetni. Izgatottan várom ez év szeptemberében kezdődő időszakot, melyben szeretnénk az öregedő közösségek fiatalítására, egyes településeken a magyar kultúra szélesebb körben való terjesztésére fektetni a hangsúlyt.
Úgy gondolom, hogy amennyiben egy közösség ragaszkodik magyar gyökereihez, identitásához, szeretné feleleveníteni, fejleszteni magyarsággal kapcsolatos tudását (nyelv, tánc, hagyományok terén), akkor lehetőséget kell számukra biztosítani. A Petőfi Sándor Program éppen e célok támogatására született, megtisztelő, hogy részese lehetek ennek a felbecsülhetetlenül fontos munkának. Remélem, hogy hasznos tagjaként továbbra is hozzájárulhatok a kezdeményezés sikeréhez.